Pārdošana
Austrijas Filharmoniks 1 unce 1141.00
DĀR Krūgerrands 1 unce 1151.00
Ķīnas Panda 1 unce 1169.00
Šveices Vreneli 5.806 g 216.10
Zelta stienis 100 g 3628.00

Atgriezeniskā saite

:

Jaunumi

Tavex mātes uzņēmums Tavid Igaunijā ieņem pirmo vietu pēc mazumtirdzniecības darbības rezultātiem
Jaunās 2018. gada Austrālijas Lunārs Suņa gada zelta un sudraba monētas ir klāt
Uz galveno > Investīciju zelts > Zelts kā investīcija
Print

Zelts kā investīcija

Zelts kā investīcija

Globalizējoties pasaules ekonomikai un finanšu sektoram, to augošais neaizsargātības līmenis paliek aizvien aktuālāka problēma, pakļaujot pasaules kapitālu vairāku veidu riskiem. Mūsdienu tirgus ekonomikas apstākļos pastāv vairākas kapitāla investēšanas iespējas. Izvēloties investīciju instrumentus tiek cītīgi novērtēts kapitāla ieguldījuma potenciālais ienesīgums un riski. 
 Pasaules ekonomikas attīstības gaitā zelts vienmēr tika asociēts ar neizzūdamu  vērtību, bagātības un stabilitātes simbolu. Ņemot vērā šo apstākli vairāku gadsimtu laikā zelts tika uzskatīts par investīciju etalonu ar salīdzinoši zemu risku. Visos laikos veiksmīgi cilvēki centušies daļu no saviem ietaupījumiem glabāt fiziskā zeltā un tieši tas viņiem ļāvis uzveikt dažādas ekonomiskās jukas vai politiskās reformas. Zelts ir stabila ilgtermiņa investīcija, kura, pirmkārt, paredzēta naudas vērtības saglabāšanai. 
Ekonomikas satricinājumu laikos zelts tiek dēvēts par ieguldījumu „miera ostu”, tas ļauj aizsargāt savu kapitālu pret iespējamiem ekonomiskiem un politiskiem riskiem- inflāciju, valūtu kursu svārstībām, valūtas devalvāciju, valūtas nomaiņu utt.
Tavex iesaka iegādāties investīciju zeltu tieši tādēļ, lai nauda, kuru jūs šodien nopelnat, saglabātu savu vērtību arī tad, kad aiziesiet pensijā, kā arī lai mazinātu jūsu ietaupījumu vērtības zudumus pēc vērienīgām pārmaiņām valstī vai ekonomikā.

Fiziskais investīciju zelts ir racionāls ieguldījumu portfeļa diversifikācijas veids, kas ļauj izvairīties no neprognozējamiem zaudējumiem, izraisītiem ar finanšu tirgus vai valūtas kursu nelabvēlīgām svārstībām. Pasaules investori iesaka 10-30% no saviem ieguldījumiem tūrēt fiziskājā zeltā, bet ekonomikas satricinājumu laikos zelta īpatsvaram Jūsu ieguldījumu portfelī  ieteicams būt līdz pat 80%, jo investīciju zelts ir uzticams finansiālais drošības spilvens.


Zelts kā 4. līmeņa pensiju fonds

Kā alternatīvu vai papildinājumu valsts pensiju fondam Tavex  iesaka 10-30% no jūsu ietaupījumiem investēt fiziskajā zeltā, veidojot sev tādējādi 4. līmeņa pensiju fondu.

Galvenās atšķirības starp zeltu un valsts pensiju fondu līmeņiem:

 • ietaupījumi paliek cilvēka paša īpašumā;
 • par attiecīgu summu zeltu var iegādāties katru mēnesi vai reizi gadā lielāku daudzumu;
 • aizejot pensijā zeltu var pamazām pārdot vai atstāt to pēcnācējiem mantojumā;
 • ja līdz brīdim, kad jūs aiziesiet pensijā, valstī vai ekonomikā notiks kardinālas reformas, tās neskars to jūsu ietaupījumu daļu, kura tika ieguldīta zeltā.

Zelta cena

Zelta cena pieaugusi jau 12 gadus pēc kārtas, kas gada laikā vidēji bijis no 10 līdz 30%. 2013.gada sākumā gan zelta cena ir nokritusies, taču zelts savu ilgtermiņa vērtību nav pazaudējis. Vairāk par 2013.gada zelta cenas kritumu varat lasīt šeit.

Zelta cenai ir tendence un fundamentāls pamats pieaugt un pēc pasaules analītiķu prognozēm tā var sasniegt vairākkārtēju palielināšanos līdz pat 3000-5000$  par unci. Dažādu iemeslu dēļ zelta cena mēdz arī novirzīties uz leju, līdzīgi kā tas noticis 2013.gadā.  Zelts – tā ir stabila ilgtermiņa investīcija, no kuras nevar gaidīt ātru peļņu, bet kura ilgtermiņa perspektīvā būs attaisnota un uzticama izvēle.

Zelta cena jau 12 gadus pēc kārtas ir pieaugusi un 2012. gads nebija izņēmums.  Pagājušā gadā zelta cena pieauga visās pasaules vadošās valūtās: 7.0% ASV dolāros, 5.2% EUR un 2.3% GBP. Zelta cenas kāpumi dāžādās valūtās zemāk norādītajā tabulā liecina par valūtu vājumu attiecībā pret zeltu. Atgādinam, ka zelta piedāvājums atšķirībā no papīrnaudas ir stingri ierobežots ar to daudzumu  apgrozībā un zemes dzīlēs. 

Pēdējo desmit gadu laikā zelta cenas gada pieaugums bija vidēji 16.8% USD, 13.7% EUR un 16.4% GBP.  

avots: goldmoney.com

Cenas pieaugumu nākotnē nav iespējams garantēt,  taču mēs varam sekot līdzi notikumiem, kuri ietekmē zelta cenu pasaulē. Ņemot vērā pieaugošās pasaules lielāko valstu ekonomikas problēmas un spēcīgo fiziskā zelta pieprasījumu, sagaidāms, ka arī turpmāk zelts saglabās savu "drošības ostas" statusu. Zelta cenas izmaiņām var sekot līdzi reālā laika režīmā vietnē www.kitco.com vai Tavex mājas lapā>>>

Kā veidojas zelta tirgus cena?

Zelta tirgus cena nepārtraukti mainās pieprasījuma un piedāvājuma mijiedarbības rezultātā. Zelta cena bieži pieaug laikā, kad pasaules politikā un ekonomikā valda nestabilitāte. Valūtas un vērtspapīru vērtība politisku lēmumu vai ekonomiskas lejupslīdes iespaidā var samazināties. Palielinoties apgrozībā esošajam valūtas daudzumam, sākas cenu kāpums un tas visupirms skar tieši zelta cenu, jo tā apjoms apgrozībā paliek praktiski nemainīgs.

Zelta cenas Tavex cenulapā ir tieši piesaistītas pasaules zelta tirgus cenai un tiek patstāvīgi mainītas atkarībā no svārstībām pasaules tirgū.


Kas veido zelta pieprasījumu un piedāvājumu pasaules zelta tirgū?

Zelta pieprasījuma struktūras lielākie segmenti ir:

 • juvelierizstrādājumu tirgus;
 • industriālais zelta patēriņš – zelta pielietojums ražošanā un zobārstniecībā;
 • zelts kā investīciju objekts – fiziskais zelts un citi;
 • zelts kā centrālo banku valūtas un zelta rezervju sastāvdaļa.

Zelta piedāvājuma struktūru veido šādi tirgus segmenti:

 • zelta ieguve no zemes dzīlēm;
 • zelta lūžņu pārstrāde;
 • pasaules valstu centrālo banku zelta rezervju atsavināšana;

Kas padara zeltu par labu investīciju?

 • Augsta likviditāte - viegli realizējams jebkurā pasaules valstī;
 • Atrodas Jūsu īpašumā, netiek pārvaldīts ar kādu finanšu instirūciju vai fondu;
 • Aizsargā Jūsu kapitālu pret inflācijas draudiem, nelabvēlīgām valūtas kursa svārstībām, valūtas nomaiņu un tml.
 • Atšķirībā no citiem finanšu aktīviem tā piedāvājums ir stingri ierobēžots ar zelta daudzumu apgrozībā un zemes dzīlēs (zeltu nevar „piedrukāt” kā naudu);
 • Zelta cena nav atkarīga no konkrētās valsts ekonomikas stāvokļa, banku sektora, valdības lēmumiem un tml.;
 • Viegli uzglabājams – salīdzinoši liela vērtība, nelielā zelta gabalā;
 • Piemērota investīcija tiem cilvēkiem, kuri nav informēti par jaunākajiem notikumiem finanšu pasaulē, jo, ja Jūsu īpašumā ir zelts, nav nepieciešams katru dienu sekot līdzi ekonomikas jaunumiem un analizēt tos;
 • Netiek aplikts ar PVN nodokli.

Daži fakti par investīciju zeltu:

 • izmantojams brīvajā tirgū visā pasaulē;
 • 900-999,99 prove monētām, 999,9 – stieņiem;
 • zelta svara mērvienība – Trojas unce, 1 Trojas unce = 31,1034768 g;
 • pēc novērtējumiem pasaules vēsturē no zemes dzīlēm tika iegūts tikai 170 000 tonnu zelta;
 • prece, ko iespējams uzglabāt mūžīgi (nedeg, nerūsē u. tml.) – to nav iespējams iznīcināt;
 • nav apliekams ar Pievienotās vērtības nodokli (PVN).